FC Brandywine B+ Foundation Cup FAQ

FC Brandywine B+ Foundation Cup

11/23/2019
Pennsylvania
Tournament Director
Dominic Popolizio
BOYS: U9 - U19
GIRLS: U9 - U19
Distance
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Competition
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Variety
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Select your team to view how this event rates for you

Seeding
starstarstarstar_borderstar_border
Recruiting
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Technology
starstarstarstar_borderstar_border
Technology
  • Online Applicationcheck_box
  • Online Payment Processingcheck_box
  • Online Check-Incheck_box_outline_blank
  • Online Document Vaultcheck_box_outline_blank
  • Coaching Conflictscheck_box
  • Change Notificationscheck_box_outline_blank
  • Scoring Notificationscheck_box
  • Real - time Scoringcheck_box
  • Weather Updatescheck_box_outline_blank
  • Auto Advancementcheck_box

Click division to view schedule

Boys

Click level to view statistics

Boys U10 GoldChampion: Pennsylvania Rush 2010 Academy Nero
Finalist: Ridley United Soccer Warriors
star Green Division
Boys U11 GoldChampion: Radnor SC 2009 Samba
Finalist: Lower Merion SC Stealth
star Green Division
Boys U11 RedChampion: Concord 2009 Concord Boys Red
Finalist: Delaware Football Hockessin Dfch 2009 Bo
star Green Division
Boys U12 GoldChampion: FC Brandywine 08 Elite
Finalist: Delaware Football Hockessin Dfch '08 Boy
star Green Division
Boys U14 Gold U13/U14Champion: Lower Merion SC Lmsc '07 Lost Boys
Finalist: Century East 2006 East Gold
star Green Division
Boys U14 Red U13/U14Champion: Jouons FC MD 2007
Finalist: FC Brandywine Elite 07s
star Green Division
Boys U15 GoldChampion: Southern Chester County SA Fire '05
Finalist: Lysc L.e. Sporting United
star Green Division
Boys U17 Gold HSChampion: Century East 2004 East Gold
Finalist: FC Brandywine Elite 03s
star Green Division

Click division to view schedule

Girls

Click level to view statistics

Girls U10 GoldChampion: FC Brandywine Elite
Finalist: Radnor Samba
N/A
Girls U11 GoldChampion: Penn Fusion SA Predators 2009 (norris)
Finalist: White Clay SC Spirit Blue
star Green Division
Girls U12 GoldChampion: FC Brandywine Girls Elite 08s
Finalist: Ridley United Pride
star Green Division
Girls U13 Gold U13/U14Champion: Century United OF Pittsburgh FC Century
Finalist: Southern Chester County SA Sccsa Dragon
star Green Division
Girls U14 Gold U14/U15Champion: FC Brandywine Elite
Finalist: United Philly Soccer Fairmount Ups 2006
star Green Division
Girls U16 Gold U15/U16Champion: Concord 2004 Red
Finalist: Lower Merion SC Legend
star Blue Division
Womens U18 Gold HSChampion: Amity AC FC Amity Twisters '02
Finalist: Lanchester United Red Fury
star Blue Division