Fairhope Soccer Club Halloween Blast FAQ

Results for 2017

Fairhope Soccer Club Halloween Blast

10/18/2019
Alabama
Tournament Director
Jacqueline Boyer
BOYS: U9 - U19
GIRLS: U9 - U19
Distance
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Competition
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Variety
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Select your team to view how this event rates for you

Seeding
starstarstarstarstar
Recruiting
starstarstarstarstar_border
Technology
starstarstarstarstar_half
Technology
  • Online Applicationcheck_box
  • Online Payment Processingcheck_box
  • Online Check-Incheck_box
  • Online Document Vaultcheck_box_outline_blank
  • Coaching Conflictscheck_box
  • Change Notificationscheck_box
  • Scoring Notificationscheck_box
  • Real - time Scoringcheck_box
  • Weather Updatescheck_box
  • Auto Advancementcheck_box

Click division to view schedule

Boys

Click level to view statistics

Under 9 BoysChampion: GCU 09 Boys White
Finalist: Fairhope Academy 09 Boys BLUE
star Silver Division
Under 10 Boys BlackChampion: RADFC 2008 Boys
Finalist: Daphne Strike 08 Boys Academy
star Silver Division
Under 10 Boys OrangeChampion: Navarre United 08 Boys Green
Finalist: MS Reign '08 Boys
star Blue Division
Under 11 Boys BlackChampion: Gulf Coast Texans 07 Boys
Finalist: SMSC O7 Elite
star Silver Division
Under 11 Boys OrangeChampion: Bay United Busc 2007 Boys
Finalist: Daphne Strike 07 Boys Academy I
star Blue Division
Under 12 Boys BlackChampion: Freedom06
Finalist: GULFSOUTH SC 06 Blue
star Bronze Division
Under 12 Boys OrangeChampion: GULFSOUTH SC 07 Blue
Finalist: Gulf Coast Texans 06 Boys
star Blue Division
Under 12 Boys WhiteChampion: Daphne Strike 06 Boys Academy II
Finalist: GULFSOUTH SC 06 Boys White
star Green Division
Under 13 Boys BlackChampion: Dothan Shockers FC 05B
Finalist: RAD FC 05 Boys Blue
star Red Division
Under 13 Boys OrangeChampion: 2005/2006 BCYSA Select Boys
Finalist: ASG FL Classic 2005B Reid
star Green Division
Under 14 Boysstar Green Division
Under 15 Boys Blackstar Green Division
Under 15 Boys OrangeChampion: ASG FL 2003B Hammond
Finalist: 03B Louisiana Fire Silver
star Green Division
Under 17 Boysstar Green Division
Under 19 Boysstar Green Division

Click division to view schedule

Girls

Click level to view statistics

Under 10 Girls BlackChampion: Bayside Dynamo 08 Girls
Finalist: GULFSOUTH SC 08 Girls
star Silver Division
Under 10 Girls OrangeChampion: MS Reign '08 Girls
Finalist: Dothan Shockers FC 09G
star Bronze Division
Under 11/12 Girls BlackChampion: HFC STORM '07 NAVY
Finalist: ASG Florida U11 Copa Girls
star Red Division
Under 11/12 Girls OrangeChampion: Biloxi Strawberries
Finalist: FCD-EC 2007 Girls Select II
star Red Division
Under 12 Girls BlackChampion: FCD-EC 2007 Girls Select I
Finalist: GULFSOUTH SC 06 Girls
star Red Division
Under 12 Girls OrangeChampion: Daphne Strike 06 Girls Academy(06)
Finalist: Fairhope Academy 06 Girls
star Blue Division
Under 13 GirlsChampion: SMSC 05G Riptide
Finalist: BRSC 05 G Red
star Blue Division
Under 14 Girls BlackChampion: GCRFC 04 Girls RED
Finalist: SRSC Diamonds
star Green Division
Under 14 Girls OrangeChampion: FCD-EC 2004 Girls Select I
Finalist: PBFC 05 Girls Black
star Green Division
Under 15 GirlsChampion: Real Athletic 03 Girls
Finalist: GCRFC 03 Girls BLUE
star Green Division
Under 17 Girls Blackstar Green Division
Under 17 Girls Orangestar Green Division
Under 19 Girlsstar Blue Division